Menu Region

Lubuscy sędziowie nadal protestują przeciwko niskim płacom

Lubuscy sędziowie nadal protestują przeciwko niskim płacom

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sędziowie ze stowarzyszenia "Iustitia" kontynuują protest przeciwko niskim płacom. Lubuscy sędziowie podpisują się pod listą dotyczącą nie zasiadania w komisjach wyborczych do Europarlamentu. Tak jest między innymi w Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim.
Jak mówi sędzia Sebastian Górecki - wiceprezes gorzowskiego oddziału Stowarzyszenia - większość sędziów uważa, że należy zaostrzyć protest, bo mimo zapowiedzi na przykład o podwyżkach, jakie mieli otrzymać już w styczniu, do tej pory rządzący nie wywiązali się z obietnic. Akcja protestacyjna cieszy się dużym zainteresowaniem sędziów - podkreślił Górecki.

Oprócz braku podwyżek, nadal nie została uregulowana kwestia asesorów sądowych, którzy po wyroku Trybunału Konstytucyjnego od 5. maja mogą przestać orzekać. W Gorzowie problem dotyczy sześciu osób - mówi wiceprezes Sądu Okręgowego w Gorzowie Roman Makowski.

Jego zdaniem wątpliwe jest, żeby do tego czasu asesorzy otrzymali nominacje sędziowskie, jest to bowiem bardzo długa procedura. To będzie oznaczało sześciu sędziów mniej - dodał wiceprezes. Od poniedziałku przez tydzień zapowiedziano kolejne "Dni Bez Wokandy". Od 23 do 27 lutego - w ramach protestu - w sądach nie odbędzie się większość rozpraw.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się