Menu Region

NATO: Trzeba zapewnić bezpieczeństwo w Afganistanie podczas...

NATO: Trzeba zapewnić bezpieczeństwo w Afganistanie podczas wyborów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ministrowie obrony państw NATO są zgodni, że jednym z ważniejszych zadań Sojuszu w tym roku jest zapewnienie bezpieczeństwa w Afganistanie podczas sierpniowych wyborów prezydenckich w tym kraju.
W Krakowie zakończyło się pierwsze posiedzenie nieformalnego szczytu ministrów Sojuszu Północnoatlantyckiego. Dominującym tematem był Afganistan.

Rzecznik NATO John Appathurai powiedział, że w sprawie wsparcia dla tego kraju w wyborach NATO jest jednomyślne. - Sojusznicy zadeklarowali podczas rozmów, że należy zapewnić odpowiednie siły, które zagwarantują właściwy przebieg wyborów. Rzecznik dodał, że po dzisiejszych rozmowach jest przekonany, iż siły te znajdą się w Afganistanie w odpowiednim czasie. - Wszyscy rozumieją, że - jeśli chodzi o Afganistan - jest to nasze najważniejsze zadanie w tym roku - podkreślił Appathurai.

Ministrowie obrony rozmawiali także o sytuacji w Kosowie oraz metodach walki z piratami. James Appathurai ujawnił, że między innymi podczas dzisiejszych rozmów zapadła decyzja o kolejnej morskiej akcji NATO, wymierzonej w piratów. Zostanie ona przeprowadzona wiosną u wybrzeży Somalii.

Podczas drugiej sesji nieformalnego szczytu w Krakowie ministrowie obrony państw NATO rozmawiają z przedstawicielami państw nienależących do Sojuszu, ale wspierających misję ISAF w Afganistanie. Tematem jest przyszłość operacji międzynarodowych sił w tym kraju.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się