Menu Region

Funkcjonariusze protestowali przeciwko ograniczeniom...

Funkcjonariusze protestowali przeciwko ograniczeniom przywilejów emerytalnych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kilka tysięcy funkcjonariuszy służb mundurowych protestowało dziś w Krakowie i Gdańsku przeciwko planom ograniczenia przywilejów emerytalnych.
Przygotowywany przez MSWiA projekt ustawy zakłada, że prawo do emerytury mają nabywać funkcjonariusze, którzy ukończyli 55 lat i przepracowali w służbie co najmniej 25 lat.

Przebywający dziś w Lublinie szef MSWiA, wicepremier Grzegorz Schetyna powiedział, że obecny system emerytur mundurowych jest trudny i nie do utrzymania.

Jak wyjaśnił, nie powinno być tak, by mundurowy po trzydziestce, wyszkolony w policji, przechodził na emeryturę i pracował w prywatnej firmie. Według ministra Schetyny, powinni pracować dłużej i zarabiać na godną emeryturę. Minister podkreślił, że jest rozporządzenie o podwyżkach dla policji - średnio o 300 złotych. Wypłacane będą także "trzynastki".

Szef MSWiA podkreślił, że jest dumny z sytuacji, jaka panuje w policji. Reforma ma objąć funkcjonariuszy policji, straży granicznej, straży pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej oraz BOR przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się