Menu Region

Szef unijnej dyplomacji przebywa z oficjalną wizytą na...

Szef unijnej dyplomacji przebywa z oficjalną wizytą na Białorusi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Szef unijnej dyplomacji Javier Solana przebywa z oficjalną wizytą na Białorusi. Solana spotka się w Mińsku z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką. Rozmowy będą dotyczyć warunków dalszej współpracy Unii Europejskiej z Białorusią.
W październiku 2008 roku Unia zawiesiła na pół roku sankcje wobec białoruskich władz. W kwietniu kraje członkowskie podejmą decyzję czy przedłużają dialog z Mińskiem.

Szef unijnej dyplomacji spotkał się już z przedstawicielami białoruskiej opozycji, między innymi z byłym więźniem politycznym Aleksandrem Kazulinem i liderem opozycji Aleksandrem Milinkiewiczem. Podczas spotkania z opozycjonistami Javier Solana zapewnił, że Unia Europejska będzie wspierać Białoruś w walce z kryzysem ekonomicznym.

Według unijnego polityka są rozważane różne warianty współpracy z Białorusią - jednym z najważniejszych jest program Partnerstwa Wschodniego. Solana wymienił dwa podstawowe warunki rozwoju dialogu Brukseli z Mińskiem - zaprzestanie represji politycznych i demokratyzacja masowych środków przekazu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się