Menu Region

Kraków będzie się promował w CNN

Kraków będzie się promował w CNN

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Od 23 lutego Kraków rozpoczyna akcję promocyjną w stacji CNN. Przez miesiąc wyemitowanych zostanie ponad sto 30-sekundowych spotów reklamujących imprezy kulturalne i zabytki miasta.
W reklamie zachęcającej do przyjazdu do Krakowa zobaczyć będzie można Wawel, Bazylikę Mariacką, Rynek Główny, a także fragmenty relacji z wydarzeń kulturalnych.

Oprócz tego na stronie CNN pojawi się baner reklamowy z informacją o spocie, akcjach promocyjnych i konkursie dla turystów, którzy odwiedzą Kraków. Akcja kosztowała 200 tysięcy dolarów.

Zdaniem pełnomocnika prezydenta Krakowa Katarzyny Lei warto inwestować takie pieniądze, bo dochody z turystyki to ważna część wpływów do budżetu miasta. Wzrost liczby turystów o 1 mln osób rocznie, to około 15 tysięcy nowym miejsc pracy w sektorze związanym z turystyką - oceniają władze miasta.

Według badań urzędu miasta Krakowa, w 2008 roku miasto odwiedziło 6 mln turystów, którzy dali miastu 2 mld przychodów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się