Menu Region

Koordynatorzy przeszczepów pojawią się w szpitalach

Koordynatorzy przeszczepów pojawią się w szpitalach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W każdym szpitalu mającym możliwości pobrania narządów od osoby zmarłej będą tzw. koordynatorzy przeszczepów. Takie rozwiązania wprowadza nowelizacja ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.
Wiceminister zdrowia Marek Twardowski podkreślił, że nowe regulacje powinny wpłynąć na zwiększenie liczby pobranych narządów do przeszczepu.

Krajowy konsultant do spraw transplantacji profesor Wojciech Rowiński powiedział, że ustawa jest potrzebna, ale aby poprawić sytuację w transplantacji, nie wystarczą rozwiązania prawne. Konieczna jest akceptacja społeczna dla takiej metody leczenia i większe zaangażowanie środowiska lekarskiego w pozyskiwanie narządów do przeszczepów.

Nowelizacja wychodzi naprzeciw postępowi technicznemu i rozwojowi nowych technologii medycznych. Dostosowuje też polskie prawo do wymagań unijnych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się