Menu Region

Tańsze inwestycje w Warszawie

Tańsze inwestycje w Warszawie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wartość największych ofert inwestycyjnych w Warszawie spadła o 20 procent, a w niektórych przypadkach nawet o ponad 30 procent. Tak stało się m.in. w przypadku przetargu na budowę Mostu Północnego, centralnego odcinka drugiej linii metra czy inwestycji drogowych.
Warszawski ratusz kilka miesięcy temu unieważnił przetarg na budowę drugiej linii metra. Wówczas oferenci szacowali koszt na 6 miliardów złotych. Teraz po otwarciu kopert okazało się, że oferty są znacznie niższe niż poprzednio, dziś wykonawca proponuje 4,1 mld zł.

Zdaniem rzecznika warszawskiego ratusza Tomasza Andryszczyka to dowód na to, że konsorcja kilka miesięcy temu przedstawiały nierealne żądania. "Teraz widać, że można budować taniej" - mówi Andryszczyk.

Oferty napływające od kilkunastu tygodni do ratusza są tańsze niż przewiduje kosztorys. "To dobra wiadomość dla budżetu miasta" - ocenia Tomasz Andryszczyk. Jego zdaniem, jest duża szansa, że uda się w budżecie miasta zbilansować większe niż dotychczas ubytki z tytułu podatków, właśnie niższymi ofertami składanymi przez konsorcja budowlane.

W ocenie głównego ekonomisty BZ WBK Macieja Relugi, ceny spadają, bo kryzys już jest widoczny w budownictwie. "Wartość pracy i ceny materiałów budowlanych są niższe" - mówi ekonomista.

Jeszcze w tym roku stołeczny ratusz będzie wybierał wykonawcę inwestycji drogowych, w tym budowy pierwszego odcinka obwodnicy śródmiejskiej Warszawy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się