Menu Region

Donald Tusk: Rząd będzie walczył z trudną sytuacją na...

Donald Tusk: Rząd będzie walczył z trudną sytuacją na giełdzie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk zapowiedział, że rząd będzie walczył z trudną sytuacją na giełdzie i spadkiem wartości polskiej waluty. Jak wyjaśnił, szybsze kierowanie euro z pomocy europejskiej na polski rynek jest jedną z dostępnych dla nas form.
W opinii szefa rządu należy bardziej dynamicznie niż do tej pory wykorzystywać środki europejskie. Jak dodał, niski kurs złotego uczyni te operacje bardziej opłacalnymi.

W opinii premiera, poza granicami Polski jest kilka instytucji, które na obecnej sytuacji robią interes. Tusk powiedział, że nie będziemy ułatwiać im zadania. Premier dodał, że interwencja rządu zostanie oceniona po działaniach i efektach. Szef rządu zaznaczył, że problem spadków występuje także na innych parkietach i warszawska giełda nie jest w tym odosobniona.

Donald Tusk pozytywnie ocenił wspólną inicjatywę związków zawodowych i pracodawców, stworzenia możliwości przechodzenia na półbezrobocie. Jak dodał, rząd pracuje nad bardzo podobnym rozwiązaniem, w których czas pracy byłby liczony inaczej niż do tej pory. Szef rządu zaznaczył, że priorytetem działań rządu jest ochrona miejsc pracy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się