Menu Region

Trwają rozmowy o podwyżkach dla nauczycieli

Trwają rozmowy o podwyżkach dla nauczycieli

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
To pierwsza tura tak zwanych negocjacji płacowych, w których biorą udział władze Ministerstwa Edukacji i przedstawiciele związków zawodowych.
MEN w projekcie rozporządzenia w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli, przewidział w tym roku 2-etapowe podwyżki: w okresie od stycznia do sierpnia, a potem od września do grudnia.

W pierwszym terminie ministerstwo chce, żeby stażysta zarabiał 1808 zł, nauczyciel kontraktowy - 1864 zł, mianowany - 2114 zł, a dyplomowany - 2485 zł.

Drugi etap przewiduje z kolei wzrost tych pensji o kilkadziesiąt złotych - w przypadku młodych nauczycieli, do ponad dwustu złotych w przypadku doświadczonych pedagogów.

Przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, którzy biorą udział w tych rozmowach zapowiadają, że będą walczyć o jeszcze większe podwyżki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się