Menu Region

PiS zgłosił kandydatów do komisji śledczej w sprawie śmierci...

PiS zgłosił kandydatów do komisji śledczej w sprawie śmierci Olewnika

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zgodnie z zapowiedzią klub PiS zgłosił Antoniego Macierewicza i Zbigniewa Wassermanna do komisji śledczej w sprawie Krzysztofa Olewnika.
Kandydaturze Macierewicza sprzeciwiają się Platforma Obywatelska i Lewica. Przeszkodą formalną, o której mówił dzisiaj marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, ma być brak certyfikatu dostępu do informacji ściśle tajnych. Certyfikat został Macierewiczowi cofnięty 10 października zeszłego roku w związku z trwającymi postępowaniami prokuratorskimi.

Poseł PiS Zbigniew Wassermann przyznał, że gdyby rzeczywiście Antoni Macierewicz nie miał prawa wglądu w tajne dokumenty, byłby to problem, ale jego zdaniem tak nie jest.
Poseł PO Paweł Graś wyraził zdziwienie, że PiS zgłosił kandydaturę Antoniego Macierewicza w sytuacji, gdy są formalne przeszkody. Zdaniem posła w tak dużym klubie nie powinno być trudności ze znalezieniem innych kandydatów.

Kluby mają dzisiaj do południa czas na przedstawienie nazwisk swoich reprezentantów do 7-osobowej komisji. Do jutra mogą zgłosić zastrzeżenia dotyczące ewentualnej bezstronności przyszłych śledczych. Potem rozpatrzy je prezydium Sejmu i będzie czas na zgłoszenie innych kandydatów.

Skład komisji jest głosowany w całości. Kandydatami Platformy Obywatelskiej są Marek Biernacki - rekomendowany na szefa komisji, Grzegorz Karpiński i Paweł Olszewski. PSL ma reprezentować Edward Wojtas a klub Lewicy - Leszek Aleksandrzak

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się