Menu Region

Niższa izba czeskiego parlamentu ratyfikowała Traktat...

Niższa izba czeskiego parlamentu ratyfikowała Traktat Lizboński

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Za głosowało 125 deputowanych. Wymagana większość wynosiła 120. Przekonując deputowanych do poparcia traktatu premier Mirek Topolanek powiedział, że będzie głosował za Lizboną "nie kierując się sercem lecz rozumem".
Dokument zatwierdzono po burzliwej dyskusji. Prawica argumentowała, że głosowanie nie może się odbyć, ponieważ komisja zagraniczna parlamentu nie zajęła jeszcze stanowiska w sprawie Lizbony. 32 posłów prawicy, którzy odrzucili Traktat, nie wykluczyło, że zwrócą się w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego.

Czeski senat zajmie się Traktatem w kwietniu. Senatorzy postawili warunek - udzielą poparcia Traktatowi, jeśli parlament zatwierdzi czesko-amerykańską umowę w sprawie budowy tarczy antyrakietowej. Vaclav Klaus oświadczył z kolei, że z podpisem dokumentu poczeka do wyników kolejnego referendum w Irlandii.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się