Menu Region

Do końca lutego powstanie plan kryzysowy dla polskiej...

Do końca lutego powstanie plan kryzysowy dla polskiej zbrojeniówki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej powiedział, że w resorcie powstaje właśnie program modernizacji armii na 2009 rok, co będzie podstawą do zamówień w sektorze zbrojeniowym. Robert Rochwicz podkreślił, że tylko na tej podstawie można osiągnąć kompromis z właścicielami firm i związkowcami. Z kolei związkowcy mają przygotować swój plan, co będzie podstawą do zawarcia ewentualnego porozumienia.
Wczoraj wieczorem zakończyła się kolejna tura rozmów Ministerstwa Obrony z przedstawicielami sektora zbrojeniowego i związkami zawodowymi. Robert Rochowicz podkreślił, że przebiegło w dobrej atmosferze i - jego zdaniem - jest szansa na osiągnięcie porozumienia w tej sprawie.

Przedstawiciele związków zawodowych wypowiadają się w nieco innym tonie. Już wczoraj postawili MON ultimatum: albo resort opracuje plan kryzysowy do 6 marca, albo ludzie wyjdą na ulice. Dziś związkowcy z sektora zbrojeniowego prowadzą narady i rozmowy we własnym gronie.

Resort Obrony musi zaoszczędzić prawie 2 miliardy złotych z budżetu, w którym planowano wydatki na poziomie blisko 25 miliardów. Jednym z pomysłów na zaciskanie pasa jest przesunięcie w czasie realizacji kontraktów ze zbrojeniówką o rok lub nawet dwa lata.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się