Menu Region

Reportaż o afrykańskiej miłości

Reportaż o afrykańskiej miłości

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Klein

Prześlij Drukuj
Tomasz Słomczyński wygrał nagrodę III konkursu im. Maćka Szumowskiego "Polska zza siódmej miedzy" organizowanego przez redakcję "Polski Gazety Krakowskiej", telewizję TVN i Stowarzyszenie Przyjaciół Maćka.
Afrykańska przygoda przyjaciela sprawiła, że talent Tomasza Słomczyńskiego upomniał się o swoje.

Paweł Wróblewski wyruszył do Afryki w podróż swego życia. Zakochał się w Chantal z plemienia Baluba, poznaną w stolicy Konga - Kinszasie. Na kanwie tej historii Tomasz stworzył reportaż. Z "Wróblem" znają się od dziecka, ale teraz ta znajomość może odmienić życie Tomka.

- Mam nadzieję, że nagroda pozwoli mi realizować się w tym, co lubię - dodaje Słomczyński. - Zrezygnowałem niedawno z dobrze płatnej pracy, bo postanowiłem, że zajmę się reportażem i publicystyką.

Jak przyznaje, reportaż powstał przypadkowo. - Gdy "Wróbel" był w Afryce, utrzymywaliśmy kontakt mejlowy. Czytałem też jego bloga - mówi Słomczyński. - Jak tylko się dowiedziałem, że jest zakochany i chce wziąć ślub z Chantal, pomyślałem, że to znakomity materiał na książkę. Przypadkowo natrafiłem na ogłoszenie o konkursie im. Maćka Szumowskiego i postanowiłem napisać reportaż.

Pomysłu na większe czytadło nie odłożył jednak ad acta. - Książka pt. "Do ciepłych krajów" niedługo pójdzie do składu i ukaże się już w marcu - mówi Słomczyński, który jest współwłaścicielem niewielkiego wydawnictwa. - Autorem jest Paweł Wróblewski, a ja tylko wydawcą. Nie ukrywam, że bardzo się cieszę z nagrody za reportaż, bo jest to doskonała promocja książki - dodaje.

Bohaterowie nagrodzonego reportażu i książki, Paweł i Chantal, teraz już państwo Wróblewscy, w poniedziałek przyjechali do Gdańska. Chantal na razie ma 90-dniową wizę na pobyt w Polsce. Czas ten wykorzystają na promocję książki. Co później?

- Trudno powiedzieć. Nie wiem, czy zdecydują się zamieszkać w naszym kraju na stałe. Ale zastanawiają się nad tym - dodaje Słomczyński. Nagrodzony reportaż o "Wróblu" opublikujemy w piątkowym wydaniu "Magazynu".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się