Menu Region

Lato PZPN-u nie zmieni, twierdzi jego doradca

Lato PZPN-u nie zmieni, twierdzi jego doradca

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Kmiecik

Prześlij Drukuj
- Grzegorz mógł zmienić PZPN, takie przynajmniej składał deklaracje wyborcze, ale już teraz widać, że jest zbytnio uwikłany w układy panujące w związku i żadnych reform nie będzie - mówi o prezesie PZPN Grzegorz Kulikowski, uważany za szarą eminencję z kręgu Laty.
Kulikowski za poprzedniego prezesa Michała Listkiewicza sprawował w PZPN funkcję przewodniczącego piłkarstwa kobiecego. W zamian jego firmie budowlanej Pol-Waz Listkiewicz odpłatnie, za 10 tys. zł miesięcznie, użyczył twarzy do reklamy. Nie było tajemnicą, że Pol-Waz chciał wybudować związkowi nową siedzibę, a także uczestniczyć w tworzeniu ośrodków piłkarskich pod auspicjami PZPN.
Podczas kampanii wyborczej Laty Kulikowski miał odegrać znaczącą rolę, zwłaszcza w poprawie wizerunku przyszłego prezesa. Mówiło się, że to Kulikowski sfinansował swojemu imiennikowi m.in. szkolenie u specjalisty ds. wizerunku, Piotra Tymochowicza, a zainwestował w kampanię Laty ćwierć miliarda złotych.


Po wyborach miał odebrać sobie te pieniądze w różnych formach. Uczestnicząc w budowie nowej siedziby PZPN w Nadarzynie. Przejmując od Sindbada przewozy reprezentacji. Wskazując firmę PR na poprawę wizerunku PZPN. - To wszystko bzdury wymyślone przez Kazimierza Grenia - uważa Kulikowski.

- Z tego co wiem, aż pięć osób wskazało nowe miejsce dla siedziby PZPN - wylicza. - Andrzej Strejlau optował za Hutnikiem i AWF Warszawa. Jerzy Engel prowadził rozmowy z SGGW na Ursynowie. Eugeniusz Kolator wskazał tereny na Mokotowie, a Zdzisław Kręcina wymyślił Nadarzyn. Uprawnienia do prowadzenia rozmów z urzędem miasta miał natomiast Jerzy Staroń. Ja nigdy nie byłem w Nadarzynie, nie znam tamtejszego burmistrza, a z tego co wiem, zna go sekretarz generalny związku. Wiem też, że gdzie jest pięć propozycji, żadna z nich nie wypali.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się