Menu Region

Porozumienie między władzami Pakistanu a talibami...

Porozumienie między władzami Pakistanu a talibami zaniepokoiło Indie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Porozumienie przewiduje wprowadzenie prawa koranicznego w dolinie Swat i na sąsiednich terytoriach.
Szef indyjskiej dyplomacji Pranab Mukherjee powiedział, że "działania talibów stwarzają zagrożenie dla ludzkości i cywilizacji". W Indiach podkreśla się, że talibowie są organizacją o charakterze terrorystycznym i dlatego wszelkie negocjacje z nimi są niewłaściwe. Zdaniem szefa indyjskiej dyplomacji działalność talibów w Pakistanie stwarza realne zagrożenie dla Indii.

Porozumienie zawarły władze pakistańskiej Północno-Zachodniej Prowincji Granicznej i tak zwani umiarkowani talibowie. Nie jest jeszcze pewne, czy zostanie ono zaakceptowane przez radykałów, którym przewodzi Maulana Fazllulah, kierujący talibami w dolinie Swat. Islamiści, którzy doprowadzili do ugody, będą przekonywać Fazllulaha do zaakceptowania porozumienia i złożenia broni. Kancelaria prezydenta Pakistanu zapowiedziała, że zaaprobuje porozumienie, o ile talibowie zrezygnują z walki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się