Menu Region

Część zarzutów wobec strony udostępniającej pliki została...

Część zarzutów wobec strony udostępniającej pliki została uchylona

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

bbc.co.uk/JOS

Prześlij Drukuj
Szwedzka prokuratura oddaliła zarzuty łamania praw autorskich czy współudziału w kopiowaniu materiałów, które były postawione serwisowi Pirate Bay.
Peter Danovsky, doradca prawny firm muzycznych, stwierdza, że takie postępowanie nie zmienia w dużym stopniu przebiegu sprawy przeciwko Pirate Bay. "W rzeczywistości, jest to tylko ułatwienie dla prokuratorów, którzy będą mogli się skupić na najważniejszej kwestii, czyli umożliwianiu kopiowania plików" - powiedział.

Na początku procesu Frederik Neij, Gottfrid Svartholm Warg, Peter Sunde Kolmsioppi i Carl Lundstorm mieli w perspektywie zapłacenie wysokiej grzywny i ponad dwa lata w więzieniu. Specjaliści zajmujący się tą tematyką oceniają, że decyzja szwedzkiego sądu jest rzadka i niespodziewana.

Pirate Bay powstało w 2003 roku i szybko stało się największym serwisem zajmującym się udostępnianiem plików. W lutym zanotowało 22 mln użytkowników.

Źródło: bbc.co.uk

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się