Menu Region

Tomasz Pompowski: Bohaterowie są wśród nas

Tomasz Pompowski: Bohaterowie są wśród nas

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

z-ca szefa opinii

1Komentarz Prześlij Drukuj
Istnieją profesje, które w większym stopniu niż inne wymagają okazania szczególnego szacunku człowiekowi. Stają się przez to dużo trudniejsze do wykonywania.
Dobrych strażaków, policjantów, instruktorów, nauczycieli czy adwokatów najczęściej nie oceniamy po zdobytych dyplomach czy odznaczeniach. Wyróżnia ich szczególna postawa - zaangażowanie, entuzjazm, pracowitość. Nie tak dawno jeszcze mówiło się o takich strażakach, policjantach, nauczycielach czy adwokatach, że "są z powołania". Na tej liście znajdują się oczywiście ratownicy, lekarze i pielęgniarki. Nie szczędzą wysiłków, by uratować nam zdrowie i życie.

Tak było wczoraj wcześnie rano w Jastrowie pod Wrocławiem na autostradzie A4. W gęstej mgle zderzyło się 10 samochodów. Byli ranni, ale najbardziej potrzebowała pomocy ciężarna kobieta.
Na ratunek został wezwany śmigłowiec ratunkowy. Niestety, przy lądowaniu zdarzył się wypadek. I dwaj ratownicy pilot Janusz Cygański i pielęgniarz Czesław Buśko zginęli. Trzeci - lekarz - jest ciężko ranny.

To prawda, że nieraz media zwracały uwagę, że na pogotowie lotnicze potrzeba więcej pieniędzy i lepszego sprzętu. Tragiczne wydarzenia, jak to wczorajsze, są kolejnym tego potwierdzeniem.

Jednak nie powinniśmy pozwolić, by naszej uwadze umknął ważny fakt. Wczoraj zginęli bohaterowie. Ludzie, którzy nie bacząc na trudności, pospieszyli z pomocą. Nie myśleli o własnym życiu. Liczyło się jedno: zdążyć na pomoc. I zwłaszcza dziś, gdy dookoła słychać o aferach, gwałtach i morderstwach, ratownicy spod Wrocławia są dla nas znakiem, że bohaterowie są wśród nas.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

to prawda

+30 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wiem (gość)  •

brawo Panie Redaktorze

odpowiedzi (0)

skomentuj