Menu Region

Amerykańska telewizja oficjalnie przestawia się dziś na...

Amerykańska telewizja oficjalnie przestawia się dziś na system cyfrowy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Nadajniki dużej mocy mają wyłączyć sygnał analogowy, ale część stacji telewizyjnych będzie przez kilka miesięcy nadawała w obu systemach.
Kongres podkreśla, że zmiana sygnału na cyfrowy będzie bardzo korzystna: poprawi się jakość obrazu i dźwięku. Jednocześnie zwolnione analogowe częstotliwości będą mogły wykorzystywać policja czy straż pożarna.

Jednak spośród 1800 amerykańskich stacji telewizyjnych tylko niespełna połowa wyłączy stare nadajniki. Większość, w tym ABC, CBS i NBC, otrzymała zgodę na przedłużenie okresu nadawania analogowego do połowy czerwca. Eksperci argumentowali bowiem, że kilkudziesięciu milionów Amerykanów, zwłaszcza starszych i ubogich, nie stać na zakup sprzętu, niezbędnego do odbioru cyfrowych programów.

W Unii Europejskiej proces cyfryzacji przebiega w różnym tempie. Kilka państw, w tym Niemcy, Szwecja czy Holandia już wyłączyło sygnał analogowy. Polska chce się przestawić na sygnał cyfrowy dopiero za cztery lata - najpóźniej ze wszystkich krajów Unii, co spotkało się z krytyką Komisji Europejskiej. Bruksela chciałaby bowiem, by wszystkie kraje Unii zakończyły nadawanie w systemie analogowym najpóźniej w roku 2012.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się