Menu Region

Anglia: 600 kandydatów na jedno miejsce pracy

Anglia: 600 kandydatów na jedno miejsce pracy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
600 zgłoszeń na jedno wolne miejsce pracy to szokujące świadectwo rozmiarów kryzysu - pisze brytyjska gazeta "Daily Express". Nie było to zresztą żadne lukratywne stanowisko. Oferowano etat operatora policyjnej centrali telefonicznej z bardzo przeciętną pensją roczną. Nie jest to przy tym spokojna praca, gdyż centrala przyjmuje rocznie 16 tysięcy telefonów alarmowych oraz 750 tysięcy zwykłych telefonów.
"Daily Express" zwraca uwagę na rosnące tempo bezrobocia w Wielkiej Brytanii, które niebawem może przekroczyć poziom 3 milionów poszukujących pracy. Oprócz zwolnień grupowych w dużych firmach, o których mówią media, dziesiątki tysięcy ludzi zwalnianych jest przez drobne firmy.

Skończyły się także krótkie kontrakty na okres świąteczny w handlu. Ludzie poszukują więc gorączkowo zatrudnienia, choćby na kilka miesięcy. W tych warunkach nawet niżej płatna praca w policji uważana jest za stanowisko atrakcyjne i stabilne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się