Menu Region

"Zbankrutowana Brytania" - raport o przyszłości brytyjskiej...

"Zbankrutowana Brytania" - raport o przyszłości brytyjskiej gospodarki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Raport "Zbankrutowana Brytania" opracowany przez niezależnych ekspertów City poświęcony został przyszłości brytyjskiej gospodarki i przewiduje konieczność drastycznych cięć w budżecie państwa.
Autorzy raportu oszacowali gospodarkę brytyjską metodami wyceny firm przed fuzją z innym przedsiębiorstwem. Okazało się, że jeśli budżet ma wrócić do względnej równowagi, to w ciągu 5 lat wydatki państwa muszą być zmniejszone o 60 miliardów funtów. Do roku 2020 - o 100 miliardów.

Trzeba będzie także zwiększyć podatki i wprowadzić 50-procentowy podatek dochodowy dla najwięcej zarabiających. Konieczność bolesnego zaciśnięcia pasa jest zdaniem autorów raportu spowodowana marnotrawstwem pieniędzy publicznych przez administrację państwową i samorządową. Skutkiem czego jest wysoki deficyt budżetowy, z którym Wielka Brytania wchodzi w okres głębokiej recesji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się