Menu Region

Pierwsze przesłuchania w psrawie Doktora G.

Pierwsze przesłuchania w psrawie Doktora G.

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sąd Rejonowy w Warszawie kontynuuje proces byłego ordynatora kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie. Na rozprawę przybyło dziesięciu z szesnastu wezwanych świadków, którzy reprezentują rodziny byłych pacjentów lekarza. Przesłuchiwani nie zostali oskarżeni o korumpowanie lekarza, bowiem po jego aresztowani większość z nich sama zgłosiła się do CBA lub prokuratury.
Z przesłuchanych osób tylko jedna przyznała, że dała pieniądze Mirosławowi G. Pozostałe stwierdziły, że miały wrażenie, że doktor domaga się łapówki.

Jedna kobieta oświadczyła, że złożyła skargę na ordynatora, ale o domaganiu się przez niego pieniędzy przypomniała sobie dopiero w czasie przesłuchania. Z kolei następna zeznała przed sądem, że przyznanie się do korupcji wymusili na niej śledczy CBA, którzy ją zastraszyli. Kolejne przesłuchania odbędą się w przyszłym tygodniu.

48-letni doktor Mirosław G., były ordynator oddziału kardiochirurgii w klinice MSWiA w Warszawie, jest oskarżony o 41 przestępstw korupcyjnych. Stawiając w lutym 2007 roku zarzuty, prokuratura podała, ze łączna suma przyjętych przez doktora łapówek wyniosła około 50 tysięcy złotych.

Oprócz zarzutów o charakterze korupcyjnym doktor G. jest oskarżony o naruszanie praw pracowniczych personelu szpitala MSWiA, znęcanie się nad osoba najbliższą i zmuszanie pracownicy szpitala "do innej czynności seksualnej". Grozi mu do 10 lat wiezienia.

Wraz z nim na lawie oskarżonych zasiada ponad 20 osób oskarżonych o wręczanie lekarzowi łapówek. Od dnia rozpoczęcia procesu oskarżeni pacjenci nie przychodzą na rozprawy, ale nie mają też takiego obowiązku

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się