Menu Region

Izrael twierdzi, że Iran zagraża jego istnieniu

Izrael twierdzi, że Iran zagraża jego istnieniu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Izraelska armia tłumaczy tym m.in. zakup dodatkowego sprzętu i posiadanie broni jądrowej. Szef izraelskiej armii przedstawił szczegółowy plan na ten rok ministrowi obrony.
O balistycznych możliwościach Iranu ma świadczyć stan przygotowań, przeprowadzane szkolenia i posiadany sprzęt. Dlatego, zdaniem szefa armii, Teheran jest dla Izraela największym zagrożeniem.

Gabi Ashkenazi poinformował, że armia przygotowuje się na takie ewentualne zagrożenie. W tym roku zamierza zainwestować dodatkowe pieniądze w zdalnie sterowane, bezzałogowe pojazdy oraz systemy wywiadowczy i komunikacyjny. Zostanie też przeprowadzonych więcej treningów żołnierzy i rezerwistów.

W zeszłym tygodniu armia poprosiła rząd o prawie 595 milionów dolarów na pokrycie kosztów przeprowadzenia ofensywy w Strefie Gazy i odbudowę możliwości bojowych armii.

Rząd Ehuda Olmerta nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie. Dodatkowe wydatki na armię nie znalazły się w planie budżetowym na ten rok.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się