Menu Region

Tak biega przyszła mistrzyni świata

Tak biega przyszła mistrzyni świata

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Przemysław Franczak

Prześlij Drukuj
Rewelacyjna forma Justyny Kowalczyk. W sobotę w zawodach Pucharu Świata we włoskim Valdidentro nie było na nią mocnych.
Polka wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną i na mistrzostwa świata do czeskiego Liberca (19.02 - 1.03) pojedzie jako jedna z głównych kandydatek do złotych medali. Już w czwartek (19.02) czeka ją pier-wszy start. Tak się składa, że na 10 km techniką klasyczną.

- To nic nie znaczy i nie należy wyciągać z tego zbyt pochopnych wniosków - uważa polska biegaczka. - To jest prze-cież sport. Każdy bieg jest inny.
Raz się wygrywa, innym razem nie. Pewne jest tylko jedno: skoro wygrałam, to znaczy, że jestem w dobrej dyspozycji. Jednak w jak dobrej, to przekonamy się dopiero w Libercu - Justyna Kowalczyk nie zamierza przeceniać najświeższego sukcesu.

Zwycięstwo Polki było przekonujące. Na trudnej, najeżonej podbiegami i zjazdami trasie biegła równym tempem i prowadziła na każdym pomiarze czasu, bez przerwy powiększając przewagę.

- To był naprawdę wymagający bieg - nie ukrywała Justyna Kowalczyk. Drugą na mecie Włoszkę Mariannę Longę wyprzedziła o ponad 12 sekund, a trzecią Słowenkę Pedrę Majdić aż o pół minuty. - Justysia bardzo dobrze taktycznie rozegrała ten bieg - chwalił podopieczną trener Aleksander Wierietielny.

Dla 26-letniej Justyny wygrana w Valdidentro była trzecim zwycięstwem w tym sezonie, a piątym w karierze. Dzięki niemu biegaczka z Kasiny Wielkiej awansowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na trzecie miejsce. Do prowadzącej Finki Aino-Kaisy Saarinen traci zaledwie 109 punktów, a nad czwartą zawodniczką, słynną Virpi Kuitunen, ma 72 oczka przewagi.

- Na razie dywagacje, co mo-że zdarzyć się w Pucharze Świa-ta, zostawiam z boku. Wkrótce zaczynają się mistrzostwa i to jest w tej chwili najważniejsze - mówi Kowalczyk, która od początku deklarowała, że ten sezon podporządkowany jest imprezie w Libercu.

Zapytana na początku listopada, czy nie da się utrzymać dwóch srok za ogon, odpowiedziała: - Jeśli jesteś przygotowany do tego, by nie zdobywać medali na mistrzostwach, to grozi, że w innych zawodach bę-dziesz przybiegał na końcu staw-ki. Krótko mówiąc, jeśli jesteś dobry, to liczysz się w klasyfikacji generalnej. Mistrzostwa będą mieć jednak priorytet.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się