Polak robi wielką różnicę

Hubert Zdankiewicz, Paryż

Ireneusz Jeleń znów strzelił bramkę i poprowadził Auxerre do drugiego z rzędu ligowego zwycięstwa. Burgundczycy pokonali na własnym stadionie 2:0 Lille, a francuska prasa rozpływa się w zachwytach nad grą Polaka, dla którego było to piąte ligowe trafienie w tym sezonie.
Tydzień temu rozgrywający dopiero drugi mecz po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją barku Jeleń strzelił bramkę w wygranym przez swój zespół 2:0 wyjazdowym meczu z Nancy. - Zmartwychwstanie ofensywne Burgundczyków zbiega się w czasie z powrotem do zdrowia Jelenia - napisał w komentarzu do meczu "L'Equipe".

- Trener Jean Fernandez wielokrotnie ma rację mówiąc, że Polak jest jego najsprytniejszym napastnikiem.

Autor tekstu podkreśla, że gol Jelenia (zdobyty w 30. min) zdecydował o losach meczu. Polak trafił bowiem do siatki w chwili, gdy zdecydowaną przewagę mieli piłkarze Lille. Od tego momentu goście kompletnie się pogubili. Chwilę później stracili kolejnego gola. Nie pomógł im nawet fakt, że ostatnich kilkanaście minut grali z przewagą jednego piłkarza, po czerwonej kartce dla Thomasa Kahlenberga.

- Dzięki Jeleniowi Auxerre zrywa się do walki - komentuje internetowy portal Sport24. Francuzi piszą, że piłkarze Fernandeza byli jak rycerze, którzy uhonorowali zwycięstwem siedzące na trybunach Stade l'Abbé-Deschamps kobiety. Tych zjawiło się w sobotę wyjątkowo dużo, bo działacze Auxerre postanowili uczcić dzień dzień zakochanych i wpuścili wszystkie panie za darmo.

Sport24 nazywa Jelenia reprezentantem Polski. Trochę na wyrost i trochę szkoda, bo w takiej formie Jeleń na pewno przydałby się zespołowi Leo Beenhakkera. Jedyny polski kadrowicz w Auxerre - Dariusz Dudka - przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych. W zespole Lille 23 min zagrał przymierzany do reprezentacji Polski Ludovic Obraniak.