Menu Region

Jan Paweł II mógł zginąć 22 lata temu

Jan Paweł II mógł zginąć 22 lata temu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Magdalena Kula

1Komentarz Prześlij Drukuj
W 1987 roku, podczas trzeciej pielgrzymki polskiego papieża do ojczyzny, planowano zamach - ujawnił w kanale Religia.tv ks. Zdzisław Król, wówczas kanclerz Kurii Metropolitarnej Warszawskiej.
Zamachowcem miał być bułgarski kelner, zatrudniony w hotelu Forum. Jego partnerka znalazła u niego plany przejazdu Jana Pawła II przez Częstochowę. Po spotkaniu z kobietą ks. Król powiadomił milicję, mężczyzna został aresztowany.

Według księdza, zamach na papieża planowano już podczas jego drugiej wizyty w Polsce, w 1983 roku. Na Stadionie Dziesięciolecia Ojca Świętego miała w planie zaatakować trójka uciekinierów z niemieckiego więzienia, powiązana z włoskimi terrorystami z Czerwonych Brygad.

Tym razem ostrzeżenie przed zamachem - jak zapewniał w programie ksiądz Król - przyszło od osoby związanej z ambasadą austriacką. Na jego prośbę papieża strzegła przy ołtarzu nie milicja, ale służby kościelne Totus Tuus.


Takich nieujawnionych dotąd planów zamachów mogło być więcej. W zeszłym tygodniu na łamach "Polski" historyk Leszek Pietrzak pisał o liście, jaki przed pielgrzymką do polski w 1987 r. dotarł na biurko gen. Czesława Kiszczaka. W liście pewien mężczyzna groził, że Jana Pawła II zastrzeli.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

ha ha ha

+18 / -30

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ha (gość)  •

Religia tv.................

odpowiedzi (0)

skomentuj