Menu Region

Dziś odbędzie się premiera filmu "Popiełuszko. Wolność jest...

Dziś odbędzie się premiera filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Teatrze Wielkim w Warszawie odbędzie się dziś premiera filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas", przedstawiającego życie i męczeńską śmierć księdza Jerzego Popiełuszki. Reżyser filmu Rafał Wieczyński podkreśla, że starał się tak pokazać postać księdza Jerzego, aby przybliżyć go także młodemu pokoleniu.
Realizacja filmu trwała 7 miesięcy w 14 polskich miastach. W filmie wystąpiło ponad 7 tysięcy aktorów i statystów. Film przedstawia życie księdza Jerzego Popiełuszki od dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego, aż po jego bestialski mord i pogrzeb, który zgromadził blisko pół miliona ludzi. Adam Woronowicz, odtwórca roli księdza Jerzego Popiełuszki powiedział, że bardzo starał się pokazać kapłana, który łączy ludzi.

Losy księdza Jerzego Popiełuszki są przedstawione na tle najważniejszych wydarzeń lat 80., między innymi strajków Sierpnia oraz patriotycznych manifestacji podczas stanu wojennego brutalnie tłumionych przez władze PRL. Na ekrany kin film wejdzie 27 lutego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się