Menu Region

Film z Kamilem Durczokiem jest hitem w internecie

Film z Kamilem Durczokiem jest hitem w internecie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anita Czupryn

31Komentarzy Prześlij Drukuj
Do sieci trafił krótki film, w którym Kamil Durczok, szef "Faktów" TVN, klnie - co ma być jego główną atrakcją.
Akcja rozgrywa się tuż przed emisją programu. Prezenter, nie przebierając w słowach, domaga się, aby obsługa techniczna wyczyściła stół. Film był w weekend przebojem internetu, a telewizja TVN słała do wszystkich portali pisma z żądaniem jego usunięcia - i część z obawy przed procesem się podporządkowała.

Ale w sieci i tak wybuchła wrzawa. Internauci podzielili się na tych, którzy widząc inną twarz prezentera, stwierdzili: "swój chłop", i na tych, którzy wieszczą upadek telewizyjnej gwiazdy.
Na filmiku wzburzony Kamil Durczok rzuca dosadnie: "[…] co pokazujemy czterem milionom ludzi przed telewizorem? U…bany farbą czy nie wiem czym, kur…".


- Żałuję, że widzowie zobaczyli moją inną twarz - mówi "Polsce" Durczok. - Ale na pięć minut przed programem nie ma czasu na wersal. Byłem wściekły. Jeśli za chwilę mam dostarczyć widzom produkt najwyższej jakości, to nie chcę ich zapraszać do chlewu. Nie chciałem dopuścić, aby po ciężkiej pracy kilkudziesięciu osób, w tym i mojej, ludzie zapamiętali po "Faktach" brudny stół.

Medioznawca Wiesław Godzic uważa, że stres, jakiemu poddawani są dziennikarze, usprawiedliwia wybuchy emocji: - Durczok nikogo nie obraża, nie poniża - mówi Godzic. - Patrząc na to po ludzku, mnie się to zachowanie spodobało. To profesjonalista, który wykazał się dbałością o to, co pokaże telewizja. Oczywiście nie jest to zachowanie dla publiczności, ale wycofywanie filmu z internetu przez TVN było niepotrzebne. Dodatkowo podgrzało atmosferę.

Karol Smoląg, rzecznik TVN: - Nie wszystko jest przeznaczone do emisji. Nie ma żadnego interesu społecznego, aby ten film pokazywać. Nie chcemy cenzurować internetu, ale materiał jest własnością TVN. Nie tłumaczę Kamila, ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie przeklął w pracy.

Przeklinanie - co tłumaczy prof. Jerzy Bralczyk, językoznawca - wiąże się z poczuciem wolności, przyjmuje się więc, że np. artyści klną. Jak i wszyscy, którzy żyją w stresie. Kamil Durczok nie uchodzi za delikatnisia. Ma emocje i poczucie humoru. Bralczyk nie uważa, by ten incydent zaszkodził popularności prezentera.

Warto przypomnieć, że przed trzema laty furorę w sieci zrobiło nagranie z Tomaszem Lisem w roli głównej, ówczesnym szefem "Faktów", który w wulgarny sposób rugał swoich podwładnych.
14

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

JAKI JEST-KAŻDY WIDZI...

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

GOŚĆ (gość)  •

JAKI JEST TEN PREZENTER-TERAZ JEST JUZ JASNE.WIEKSZOSC PREZENTEROW MIEWA STRESUJACE SYTUACJE TUZ PRZED ANTENA I TO POWAZNIEJSZE NIZ ZABRUDZONY STOL.A JEDNAK TO RZADKOSC TAKIE REAKCJE,SLOWNICTOW,BO NERWY NEWRAMI,ALE SZACUNEK DO WSPOLPRACOWNIKOW I MINIMUM KULTURY POWINNY OBOWIAZYWAC WSZYSTKICH.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Owszem,tak.

+6 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Sparrow II (gość)  •

Niech klnie,póki żyje. Media publiczne, niezależnie od żródeł, to makabra i pralnia osobowości. Nikt z nas nie wie,jakiej presji poddawany jest codziennie dziennikarz będący ikoną stacji ,

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bez tematu

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ruta (gość)  •

Moim zdaniem przeklinac moze kazdy ile chce,ale ......w domu. A pan Durczok traci strasznym plebejuszem i zadne tytuly czy nagany tego nie zmienia.niestety...

odpowiedzi (0)

skomentuj

bardziej żenujące jest cos innego, to co TVN

+5 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

hgw (gość)  •

Post usunięty ze względu na złamanie regulaminu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Czwarta władza

+4 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

usi (gość)  •

Im więcej prawdy w mediach o mediach tym lepiej dla nas, czyli zwykłych zjadaczy chleba.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Protestuje

+4 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

euro67 (gość)  •

Protestuje przeciwko usuwaniu wpisow z forum ktore pisza prawde i nie uzywaja slow jak Durczorek! Na jakiej podstawie? Jako dziennikarz stwierdzam, ze Durczok nie jest dla mnie zadnym dziennikarzem, tylko a swoja kariere zawdziecza kontaktom tatusia z SLD. A ze jest chamski to widac slychac i czuc!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kultura osobista jest najwyższą wartością.

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ala (gość)  •

Ale niekoniecznie musi być wszystkim dana.P.Durczok zapomina chyba,że jest szefem i powinien dbać o swoich pracowników,a nie zastraszać ich.Takie zachowanie ma swoją nazwę.Na chamstwo nie ma usprawiedliwienia.Jeśli nie radzi sobie ze stresem,radzę terapię lub zmianę pracy. A może rzeczywiście pali mu się grunt pod nogami? Młodzi,zdolni,wykształceni pukają chyba do drzwi.No i dobrze.TVNie,czas na zmiany!Pozbądźcie się rutyniarzy...

odpowiedzi (0)

skomentuj

odpowiedzialność he a co to jest w ogóle?

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

observator (gość)  •

Panie Sobczak, ponieważ pije Pan ewidentnie między innymi do mnie to pozwolę sobie po raz drugi skorzystać z możlwiości nieskrępowanego wyrażania swojego zdania za pośrednictwem tego 'genialnego' medium:)każdy ma prawo 'konstytucyjne" do głoszenia własnego zdania bez względu na to czy jest śmieszne czy żałosne;) pod warunkiem, że nie obraża się drugiej osoby, a coś takiego nie miało tutaj miejsca. Po pierwsze Pana Durczoka nikt nie skazywał na "uroki tej pracy", a skoro zdecydował, że to robi w swoim życiu to nie zwalnia go to z zachowania podstawowych zasad dobrego wychowania przeklinac przy kobiecie?). Po drugie wcale nie neguję faktu, iż Pan Durczok jest dobrym dziennikarzem, ale jaki on przykład daje studentom tego kierunku? już pojawiają się komentarze na forach studenckich, w których młodzi ludzie piszą, że już przeklinać jak Durczok potrafią teraz tylko studia skończyć dobry PR zaliczyć i do TVN-u, pozostawię to bez komentarza Po trzecie na tego rodzaju zachowanie nie powinien sobie pozwolić dziennikarz tej rangi, bo nerwy można trzymać na wodzy, a podobną informację można przekazać w inny bardziej skuteczny od przekleństw sposób. Po czwarte to w jaki sposób zachował się Pan Durczok według mnie jednoznacznie wskazuje na jego lekceważący stosunek do podwładnych:( przykre Dla mnie ten Pan może i pokazał ludzie oblicze, ale tym samym bardzo zmnie rozczarował. dziekuje za przeczytanie:)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Komentarz

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wojciech.sobczak  •

Nie uważałbym tego nagrania za hit. Po pierwsze dziwi mnie to, że ktoś pokusił się opublikować ten klip w internecie- z pewnością był to ktoś "życzliwy" p. Durczokowi. Nie wiem czy wypada się śmiać, czy płakać z wypowiedzi komentatorów tego forum. Określiłbym to jako szukanie sensacji, przy jednoczesnym braku podstawowej chociaż wiedzy jak wygląda praca redaktora naczelnego serwisu informacyjnego w TV. Pozysykiwanie i selekcja newsów, układanie ramówki, doglądanie wszystkiego- nie tylko pod kątem merytorycznym ale także technicznym, odpowiedzialność za błędy innych, życie pod telefonem i internetem przez 24h - to z pewnością uroki tej pracy. Komentatorzy forum sugerują, że szef Faktów na 5 minut przed "livem" miałby przecierać szmatką stół. Oczywiście, że jak się samemu czegoś nie zrobi - to nie będzie zrobione- I Durczok o tym już na pewno zdążył się przekonać. Jednak nie należy się dziwić jego nerwom. Najwyraźniej taka metoda jest jedyną skuteczną(jak pokazują też nagrania z Lisem), żeby "crew" telewizyjne uruchomiło myślenie. Na zakończenie apeluję o przemyślane choć trochę wypowiedzi- bo strona dziennika opiniotwórczego zamienia się w miejsce, gdzie niektórzy ludzie bez pojęcia na dany temat wylewają swe żale. Tych ostatnich odsyłam do plotek i innych pudelków.

odpowiedzi (0)

skomentuj

odpowiedzialnosc za to co widzi 4 mln

+4 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

observator (gość)  •

Post powtórzony.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »