Menu Region

Benedykt XVI w maju odwiedzi Izrael

Benedykt XVI w maju odwiedzi Izrael

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Ehud Olmert potwierdził, że Benedykt XVI odwiedzi Izrael w maju. Szef izraelskiego rządu nie podał konkretnej daty wizyty papieża.
Ehud Olmert poinformował, że Benedyktowi XVI podczas pielgrzymki po Ziemi Świętej będzie towarzyszył prezydent Szymon Peres. Nie podał jednak terminu wizyty ani miejsc, które papież zamierza odwiedzić. Włoska prasa donosiła wcześniej, że pielgrzymka po Bliskim Wschodzie potrwa od 8 do 15 maja. Benedykt ma odwiedzić w tym czasie po meczet w Ammanie, Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie i obóz dla uchodźców w Autonomii Palestyńskiej. Ma też odprawić mszę świętą w Betlejem i Nazarecie.

Premier Ehud Olmert wyraził nadzieję, że wizyta w Izraelu będzie przebiegała w stosownej atmosferze i będzie tak samo owocna jak pielgrzymka Jana Pawła II w 2000 roku. Szef rządu unikał przy tym jakichkolwiek komentarzy na temat napięć między Watykanem a środowiskami żydowskimi. Pogorszenie relacji miało początkowo związek z planami beatyfikacji papieża Piusa XII oskarżanego przez Żydów o brak reakcji na Holocaust. Kolejne napięcia pojawiły się po zdjęciu ekskomuniki z biskupa lefebrysty, który neguje Holokaust i istnienie komór gazowych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się