Menu Region

BRE Bank nie ustępuje klientom

BRE Bank nie ustępuje klientom

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agnieszka Jasińska

7Komentarzy Prześlij Drukuj
BRE Bank nie porozumiał się z klientami. W czasie sobotniego spotkania w Łodzi przedstawił propozycje zażegnania sporu, jednak zostały one odrzucone przez klientów.
Przyczyną konfliktu jest wysokość oprocentowania kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich zaciągniętych przed wrześniem 2006 roku. Około 20 tys. klientów mBanku i MultiBanku, które należą do grupy BRE Banku, czuje się oszukanych. Płacą oni znacznie wyższe raty przy spłacie kredytów, ponieważ ich oprocentowanie zależy od decyzji zarządu banku. A ten w ślad za spadkami stóp w Szwajcarii nie obniża oprocentowania kredytów. W sobotę w Łodzi przedstawiciele mBanku zamiast obniżek oprocentowania kredytów zaproponowali klientom przejście na nowe warunki.

- Nie planowaliśmy, że podczas tego spotkania problem zostanie rozwiązany - mówi Paweł Kucharski, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej BRE Banku SA.
Na spotkaniu padły propozycje kilku rozwiązań. Bank może zaproponować klientom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej wakacje kredytowe. Może też przychylić się do przejścia z rat malejących na równe albo odwrotnie. - Bank mógłby również zaproponować klientom rabat, np. na ubezpieczenie mieszkania. Trudno mówić jednak o szczegółach. Musimy wszystko przeanalizować - dodaje Kucharski.

Rozważana jest też opcja, by oprocentowanie zależało od wartości LIBOR, do której bank doliczyłby marżę.

Klientom, którzy wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami banków, zgłoszone propozycje nie odpowiadają. Pan Paweł tłumaczy: - Dziś oprocentowanie mojego "starego" kredytu wynosi 3,95 proc., w tym jest marża - 1,4 proc. Uważam, że w obecnej sytuacji łączny koszt pożyczki powinien spaść do ok. 2 proc. mBank się na to nie zgadza. Zamiast tego proponuje nową umowę: 3,1 proc. marży plus LIBOR, który dziś wynosi 0,6 proc. W sumie wychodzi 3,7 proc. To minimalnie mniej, niż płacę obecnie. Jeśli jednak LIBOR pójdzie w górę, będę płacił więcej. Bo przecież usankcjonuję nową, wyższą marżę.
1 »
7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

fatalny multibank

+5 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tygryb (gość)  •

Fatalne podejście i mnie dotknęło. Oprócz ucieczki którą planuję tuż po sensownym kursie franka rezygnuję ze wszystkich produktów i zniechęcam wszystkich znajomych.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Santander

+5 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

BronmySie (gość)  •

Powstało nowe forum: nabiciwsantander.unl.pl dla oszukanych klientów
Santandera. JEDNOCZMY SIŁY!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

ja tez rezygnuje z nibybanku

+3 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

antybankozaur (gość)  •

Spadam byle dalej, tylko ten nieszczęsny kredyt mi zostanie. Mam nadzieje, ze do czasu...

odpowiedzi (0)

skomentuj

zachowanie mBanku jest obrzydliwe

+6 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jk (gość)  •

zachowanie mBanku jest obrzydliwe

odpowiedzi (0)

skomentuj

nibyBank jest smieszny

+6 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bob (gość)  •

To co proponuje nibyBank jest śmieszne (wakacje kredytowe, ubezpieczenie mieszkania, itp), na dodatkowych produktach proponowanych klientom chce tylko zarobić.
Dla Waszej informacji, są już Banki, które dają marżę w granicach 1,90-2,75% na refinansowane kredyty w CHF.
W nibyBanku zostal mi tylko feralny kredyt, z reszty usług zrezygnowałem (wycofałem wszystkie oszczędności, zlikwidowałem kredyt odnawialny i rezygnuje z karty kredytowej, itd). To jest najlepszy dialog klienta z bankiem. Nikt nikogo na siłę nie trzyma.

odpowiedzi (0)

skomentuj

W Santanderze jest jeszcze gorzej

+7 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

XYZ (gość)  •

Podwyższyli oprocentowanie decyzją Zarządu, podobnie w reiffaisen.

odpowiedzi (0)

skomentuj

mZłodzieje znowu kłamią

+6 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Dong (gość)  •

Wspaniałe "rozwiązania" Kucharski zaproponował:-) Większość tych "rozwiązań" była dostępna od dawna. Szkoda, że wzorem Masztalerza Kucharski nie zachował się jak ostatni prymitywny cham i nie powiedział, że klienci mogą sobie iść jak im się nie podoba. Klienci banków elektronicznych są mobilni i już zaczynają odchodzić z mBanku i multibanku. A zarząd BRE chodzi po bardzo cienkim lodzie... No cóż, najważniejsze, żeby jak piesek skakać przed niemieckim właścicielem.

odpowiedzi (0)

skomentuj