Menu Region

Białoruscy kombatanci odmówili przyjęcia odznaczeń

Białoruscy kombatanci odmówili przyjęcia odznaczeń

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka nagrodził medalami białoruskich żołnierzy biorących udział w wojnie afgańskiej w latach 80. Według niezależnego portalu Karta-97 około pięćdziesięciu byłych żołnierzy odmówiło przyjęcia medali.
Dziś mija 20. rocznica wyprowadzenia wojsk dawnego Związku Radzieckiego z Afganistanu.

Bohaterowie kampanii afgańskiej wysłali list do prezydenta, w którym napisali, że czują się lekceważeni przez państwo i protestują przeciwko pozbawieniu ich ulg socjalnych.

Uroczystości z udziałem urzędników państwowych, poświęcone 20. rocznicy wyjścia żołnierzy radzieckich z Afganistanu, odbyły się w Mińsku już wczoraj. Jeden z liderów organizacji zrzeszających uczestników wojny w Afganistanie Oleg Wołciok twierdzi, że władze obawiały się zbyt licznej reprezentacji kombatantów i krytycznych słów, jakie mogły paść pod adresem prezydenta i premiera.

Według Wołcioka cześć urzędników wolała pojechać na rocznicowe obchody do Moskwy niż uczcić ten dzień z kolegami, na ojczystej ziemi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się