Menu Region

Rząd Pakistanu nie spełni żadań porywaczy pracownika ONZ

Rząd Pakistanu nie spełni żadań porywaczy pracownika ONZ

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rząd Pakistanu odrzucił możliwość spełnienia żądań porywaczy Johna Soleckiego, Amerykanina pracującego dla ONZ. Zdaniem władz w Islamabadzie są one "nierealistyczne". Równocześnie rząd deklaruje gotowość do negocjacji w sprawie uwolnienia Soleckiego.
Porywacze ze Zjednoczonego Frontu Wyzwolenia Beludżystanu przekazali nagranie, w którym uprowadzony prosi ONZ o szybkie działania na rzecz jego uwolnienia. Członkowie frontu żądają od władz Pakistanu wypuszczenia na wolność 143 kobiet działających w tym ruchu oraz wyjaśnienia losu kilku tysięcy swoich działaczy. Porywacze dają władzom 72 godziny na spełnienie ich postulatów. W przeciwnym wypadku grożą zabiciem porwanego.


Z nagrania wynika, że Solecki jest chory i nie czuje się dobrze. Krótko po porwaniu Amerykanina do Pakistanu przybyła kilkuosobowa grupa ekspertów FBI, która prowadzi z policją pakistańską śledztwo w sprawie porwania pracownika ONZ.

John Solecki został uprowadzony 2 lutego, krótko po wyjeździe ze swego domu w Kwecie w kierunku biura, w którym pracował od dwóch lat, jako szef oddziału ONZ-owskiego biura do spraw uchodźców.

Zjednoczony Front Wyzwolenia Beludżystanu walczy od lat o oderwanie tego regionu, bogatego w surowce naturalne od reszty Pakistanu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się