Menu Region

Pakistan: Ostrzelano dom uznany za siedzibę Talibów

Pakistan: Ostrzelano dom uznany za siedzibę Talibów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W południowym Waziristanie w Pakistanie bezzałogowy samolot zwiadowczy ostrzelał dom uznany za siedzibę talibów. Zginęło 30 osób. To trzeci atak amerykańskiego samolotu bezzałogowego na cele w Pakistanie od czasu objęcia prezydentury przez Baracka Obamę.
Rejon, w którym znajduje się ostrzelany dom, położony jest 70 kilometrów od stolicy Południowego Waziristanu - miasta Wana. Eksperci w Pakistanie przyznają, że zarówno na terenie południowego, jak i północnego Waziristanu działają talibowie z Afganistanu atakujący siły NATO.

Jednocześnie ataki z powietrza przeprowadzane na cele na terytorium Pakistanu budzą niezadowolenie władz oraz gniew miejscowej ludności. W wielu z nich ginie także ludność cywilna.

W ubiegłym roku amerykańskie samoloty bezzałogowe przeprowadziły 30 podobnych ataków. Zginęło w nich blisko 220 osób, w tym talibowie z Afganistanu, a także kilku innych krajów Azji środkowej oraz krajów arabskich.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się