Menu Region

Zimowe warunki jazdy na polskich drogach

Zimowe warunki jazdy na polskich drogach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Śnieg pada w całym regionie, a co za tym idzie kierowcy nie mają łatwego życia. Drogowcy przestrzegają - nawierzchnie dróg krajowych i wojewódzkich mają nawierzchnię czarną mokrą, ale jest sporo odcinków gdzie jest błoto pośniegowe a nawet cienka warstwa zajeżdżonego śniegu. Zima także na drogach warmińsko-mazurskich.
Błoto pośniegowe leży na krajowej "2" między Siedlcami a Terespolem, na "17" od Izbicy przez Zamość aż do Hrebennego, w rejonie Lubartowa - na "19" oraz w okolicy Puław. Gorzej jest na trasach wojewódzkich, gdzie praktycznie mało jest odcinków z nawierzchniami czarnymi i mokrymi. Zdecydowana większość dróg ma błoto pośniegowe i warstwę śniegu. Lokalnie drogi te mogą być bardzo śliskie. Temperatura w całym regionie od minus 1,5 stopnia Celsjusza do plus 1. Pracowało i pracuje sporo sprzętu zimowego utrzymania - pługi wirnikowe, solarki i piaskarki.

Zima także na warmińsko-mazurskich drogach. Całą noc padał drobny śnieg. Lokalne opady będą utrudniały jazdę kierowcom przez cały dzień. Nawierzchnie głównych dróg krajowych "7" i "16" oraz wojewódzkie są czarne i mokre. O wiele gorzej jeździ się drogami powiatowymi i gminnymi - tam zalega cienka warstwa świeżego śniegu lub błoto pośniegowe. Na wszystkich trasach w regionie od rana pracuje kilkadziesiąt pługopiaskarek i solarek.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się