Menu Region

Millennium tnie koszty, ale nie zwalnia

Millennium tnie koszty, ale nie zwalnia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Beata Tomaszkiewicz

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Millennium jest trzecią instytucją finansową po BRE i Kredyt Banku, która wprowadza ostry plan cięć na ten rok. W przeciwieństwie do konkurentów nie planuje jednak zwolnień grupowych - na razie.
Podobnie jak inne działające na naszym rynku banki również Millennium zaostrzył kryteria przyznawania kredytów hipotecznych. Jednak obiecuje wysoko oprocentowane lokaty.

- Zdecydowaliśmy, że w tym roku kredytów w walutach obcych będziemy udzielali tylko tym klientom, którzy mają w nich dochody - mówi Bogusław Kott, prezes Millennium.

To zmiana o 180 stopni, bo do tej pory bank był jednym z najbardziej agresywnych graczy na rynku kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich. Za to Millennium nadal chętnie finansuje potrzeby mieszkaniowe naszym złotym.

Tyle, że klienci nie mogą już liczyć na 1-proc. marże. Podobnie jak w innych bankach, tak i w tym wzrosły one do 3 proc. i więcej. Millennium nastawia się także, podobnie jak konkurenci - np. Kredyt Bank i BRE, na znaczną sprzedaż kredytów konsumpcyjnych.

Jego portfel ma w tym roku wzrosnąć o 25-30 proc. Jednak i te pożyczki nie będą tanie. Bank pieniądze na nie ma zamiar pozyskiwać z wysoko oprocentowanych lokat. W ubiegłym roku w Millennium klienci zdeponowali 10 mld zł. W tym roku ma nie być gorzej.

Nieco trudniej niż w 2008 r. będą za to mieli pracownicy Millennium. Ze względu na planowane oszczędności spółka zamierza ograniczyć współpracę z pośrednikami finansowymi. Co oznacza, że więcej będą musiały sprzedawać oddziały.

Za to być może uda się uniknąć zwolnień grupowych, bo Millennium 200 mln zł oszczędności w tym i przyszłym roku zamierza szukać, tnąc przede wszystkim wydatki na reklamę i marketing, renegocjując umowy wynajmu lokali pod oddziały, zamykając niepotrzebną działalność. BRE i Kredyt Bank też tną te koszty, a i tak oba zapowiedziały zwolnienia grupowe. BRE jeszcze nie podał, ile osób będzie musiało odejść. W KB pracę straci 300 pracowników.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Millennium zwalnia

+9 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nikt (gość)  •

Generalnie millennium redukuje koszty osobowe, lecą ludzie nie tylko z oddziałów za karty ale takze ludzie w centrali, nie ma grupowych to fakt ale redukcja personalna rozpoczętą.

odpowiedzi (0)

skomentuj

oświadczenia millenium

+12 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

MIREK (gość)  •

Potwierdzam informację . W millennium zwalniają ludzi za "potencjelane zachowania" tzn Karty kredytowe. Kaza podpisać oświadczenia i out !!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Millennium zwalnia!!!!

+7 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ktos (gość)  •

zwalnia, zwalnia tzn nie przedłuża umów i dzięki temu zwalnia, proste ? bardzo, ponadto JW

odpowiedzi (0)

skomentuj

Millennium zwalnia!!!!

+8 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

naiwny (gość)  •

Pracownicy maja do wyboru albo sami złożą wypowiedzenie albo jest na nich szukany "hak" i groźbe otrzymania dyscyplinarki.
oficjalnie nie ma grupowych zwolnień......

odpowiedzi (0)

skomentuj