Menu Region

Nie można oddzielić wątków kryminalnych od politycznych

Nie można oddzielić wątków kryminalnych od politycznych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anita Czupryn

Prześlij Drukuj
Z Danutą Olewnik- Cieplińską rozmawia Anita Czupryn
Jaka będzie rola rodziny w pracach komisji śledczej?
Jesteśmy pokrzywdzonymi w sprawie karnej, ale czy taki sam status otrzymamy w tym przypadku nie wiadomo. Mówimy po prostu, że jesteśmy do dyspozycji komisji. Nie będziemy mogli zadawać pytań, ale chcielibyśmy uczestniczyć w posiedzeniach i pomagać. Konfrontować to, co mówią świadkowie, z dokumentami i naszą wiedzą. Mam nadzieję, że nasi mecenasi będą dla członków komisji pomocni, będą konsultantami. Ale komisja ma prawo nas wyłączyć. Tak było w sprawie śmierci Barbary Blidy.

Ale okoliczności tamtej śmierci były zupełnie inne.
To prawda, my odczuwamy dobrą atmosferę. Wczoraj bardzo mnie uradowało, gdy po sejmowej debacie, już na obiedzie, podchodzili do nas posłowie czy to z PO, czy z lewicy, czy z PSL i wszyscy mówili jednym głosem: że ta komisja jest ponad podziałami, nie stanie się też polem walki polityków. Że nie będzie rozgrywek politycznych, bo nie będzie chęci ugrania czegoś dla swojej partii. I to pokazuje, że zmieni się sama ranga komisji i wzrośnie jej wartość.

Czym najpierw powinna się zająć komisja?
Nie da rady oddzielić wątków kryminalnych od politycznych. Mamy nadzieję, że postawienie przed komisją tych wszystkich osób, które przewijają się w aktach sprawy da odpowiedź, co było faktycznym powodem porwania i śmierci mojego brata.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się