Menu Region

Firma sprawdzi bezpieczeństwo pracujących w Pakistanie

Firma sprawdzi bezpieczeństwo pracujących w Pakistanie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Piotr Odorczuk

Prześlij Drukuj
Po brutalnym zamordowaniu przez talibów geologa Piotra Stańczaka polskie firmy wysyłające swoich pracowników w niebezpieczne rejony świata zwiększają środki bezpieczeństwa.
Wczoraj krakowskie Poszukiwania Nafty i Gazu ogłosiły, że wyślą do Pakistanu misję, która oceni, czy ich pracownicy są dobrze chronieni. Obecnie w Pakistanie pracuje 31 Polaków z dwóch firm z branży naftowej: 30 z PNiG i jeden - z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Zatrudniające ich firmy obiecują, że dokładnie przyjrzą się warunkom, w jakich pracują: między innymi mają zostać sprawdzone drogi dojazdowe i stanowiska pracy oraz wszystkie miejsca, w których polscy pracownicy mogą się znaleźć.


Agnieszka Sioła, rzeczniczka PNiG, zapewnia, że region Sindh na południu Pakistanu, gdzie zatrudnieni przez jej firmę prowadzą prace wiertnicze, uchodzi za bezpieczny. Poza tym wszyscy nasi pracownicy prowadzą odwierty na zamkniętym, ogrodzonym terenie. Zapewniamy im nie tylko opiekę medyczną ale i ochronę - wyjaśnia Sioła.

- Oprócz Polaków zatrudniamy tam jeszcze stu Pakistańczyków. Przy odwiertach na jednego pracownika średnio przypada ponad dwóch ochroniarzy - dodaje. Pracownicy Geofizyki Kraków, gdzie był zatrudniony Piotr Stańczak, nie mogli być aż tak dobrze chronieni, bo charakter ich pracy wymagał przebywania w otwartym terenie, daleko od większych ośrodków miejskich. Dlatego zaraz po porwaniu inżyniera Geofizyka wycofała się z Pakistanu (w tej chwili, poza Europą, jej pracownicy prowadzą poszukiwania w Turcji i Libii). Ale dotarły do nas pogłoski, że na krótko przed tragicznym finałem porwania firma chciała wrócić do Pakistanu, bo z powodu wycofania się ponosi duże straty.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się