Menu Region

Koniec posiedzenia komisji ds. służb specjalnych w sprawie...

Koniec posiedzenia komisji ds. służb specjalnych w sprawie zamordowanego Polaka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sejmowa komisja do spraw służb specjalnych bada sprawę porwania polskiego inżyniera w Pakistanie. Posłowie rozmawiali z przedstawicielami rządu: Jackiem Cichockim i Jackiem Najderem oraz szefami wywiadu cywilnego i wojskowego.
Minister w Kancelarii Premiera minister Jacek Cichocki przyznał, że w tej sprawie polskie służby korzystały z pomocy innych państw. Podkreślił jednak, że nie może zdradzić, które konkretnie kraje udzieliły nam wsparcia. Cichocki mówił, że teren, na którym porwano Polaka jest niezwykle trudny i nasze siły otrzymały wszelką możliwą pomoc od innych krajów.

Wiceminister spraw zagranicznych Jacek Najder zaprzeczył dzisiejszym doniesieniom prasy. Powiedział, że sprawę porwanego Polaka ze strony rządu w ciągu trzech miesięcy koordynowało wiele osób, zawsze jednak był to sekretarz stanu w MSZ. Sprawy proceduralne koordynował natomiast wydział konsularny resortu.

Jacek Cichocki dodał, że liczy na konkretne efekty prac komisji. Zaznaczył, że liczy nie tylko na ocenę działania służb w tej sprawie, ale też na wyciągnięcie wniosków na przyszłość.

Posłowie wciąż zbierają podstawowe informacje na temat sprawy i na razie nie chcą oceniać działania służb.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się