Menu Region

Ukraiński minister finansów zrezygnował ze stanowiska

Ukraiński minister finansów zrezygnował ze stanowiska

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ukraiński minister finansów Wiktor Pynzenyk zrezygnował ze stanowiska. Premier Julia Tymoszenko przekonuje, że szybko znajdzie nowego kandydata.
Pynzenyk napisał w oświadczeniu, że jedną z głównych zasad, jaką się kierował, było stworzenie zrównoważonego budżetu z minimalnym deficytem. W obecnej sytuacji jest to niemożliwe. - Zawodowa pozycja ministra finansów stała się zakładnikiem polityki - napisał Wiktor Pynzenyk.

Julia Tymoszenko powiedziała, że wyzwaniom światowego kryzysu nie każdy jest w stanie stawić czoła. - Najsłabsi opuszczają swoje stanowiska i zajmują się innymi sprawami - powiedziała premier.


Od dłuższego czasu w ukraińskich mediach pojawiały się informacje dotyczące jej sporów z Pynzenykiem, dotyczących tegorocznego budżetu. Minister krytykował ten dokument twierdząc, że jest oparty na nierealnych liczbach. Także Międzynarodowy Fundusz Walutowy domagał się jego zmiany, zwracając uwagę na duży deficyt. Z tego też powodu Ukraina nie otrzymała dotąd drugiej części kredytu Funduszu.

Premier Julia Tymoszenko zapewnia jednak, że deficyt nie jest zbyt duży, a sytuacja gospodarcza Ukrainy nie jest taka zła.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się