Menu Region

Sejm chce powołać komisję Olewnika

Sejm chce powołać komisję Olewnika

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Dorota Kowalska

1Komentarz Prześlij Drukuj
"Zbrodnia musi być wyjaśniona i ukarana", "niech komisja ruszy jak najszybciej" - takie słowa padały wczoraj z sejmowej mównicy.
Posłowie wszystkich partii opowiedzieli się za powołaniem komisji śledczej, która zbada prawidłowość działań administracji rządowej, prokuratury i policji w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Rodzina zamordowanego cały czas przysłuchiwała się sejmowej debacie. Danuta Olewnik-Cieplińska, siostra Krzysztofa, nie kryła zadowolenia. - Rzeczywiście, trudno o taką jednomyślność w naszym parlamencie - mówiła.
Jej zdaniem kluczowe znaczenie dla odkrycia prawdy będzie miało poznanie nazwisk polityków i osób nadzorujących śledztwo w sprawie porwania . Ich działania mogły bowiem przyczynić się do tragicznej śmierci Krzysztofa.

- To będzie komisja wiarygodności publicznych instytucji państwa polskiego, zobowiązanych do ścigania przestępców - mówił podczas debaty Sebastian Karpiniuk (PO). I zwracał uwagę na "nieudolność i opieszałość", z jaką policja i prokuratura prowadziła śledztwo. Wskazywał na błędy popełnione przez organa ścigania i na prawdopodobieństwo współpracy policjantów z przestępcami.

- Zbrodnia musi być wyjaśniona i ukarana - grzmiał z mównicy Józef Zych (PSL). Wtórował mu Zbigniew Wassermann (PiS). Polityk prawicy podkreślał, że "ta sprawa jest dowodem bezsilności państwa i braku jego skuteczności" i zaznaczył, że PiS opowiada się za 11-osobowym składem komisji. Lewica w osobie Leszka Aleksandrzaka ponaglała.

- Chcemy, by komisja rozpoczęła pracę jak najszybciej - ogłosił w czasie debaty poseł Aleksandrzak. Głosowanie nad projektem uchwały powołującej komisję odbędzie się już jutro. Jeżeli posłowie będą tak zgodni, jak podczas wczorajszej debaty, komisja będzie mogła rozpocząć prace już w przyszłym tygodniu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Komisja ma wyjasniac a nie mataczyc

+12 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

barabara (gość)  •

Jesli establishment nie ma zamiaru wyjasnic sprawy, to lepiej niech nie powoluje komisji. Nie chodzi przeciez o zrobienie dobrze Olewnikom i wszystkim oburzonym Polakom, ale o pelne naswietlenie kulisow afery i ujawnienie mocodawcow oraz inicjatorow morderstwa Krzysztofa. Moze zatrudnienie Scotland Yardu byloby w tym przypadku bardziej skuteczne?

odpowiedzi (0)

skomentuj