Menu Region

SLD rozumie potrzebę kontroli deficytu budżetowego

SLD rozumie potrzebę kontroli deficytu budżetowego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk rozmawiał z przedstawicielami SLD o sposobach na walkę z kryzysem gospodarczym. Na spotkaniu z szefem rządu byli obecni przewodniczący Sojuszu Grzegorz Napieralski, szef klubu parlamentarnego Lewicy Wojciech Olejniczak i wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński.
Szef gabinetu politycznego premiera, Sławomir Nowak powiedział po spotkaniu, że SLD ze zrozumieniem odniosło się do konieczności "trzymania w ryzach deficytu budżetowego". Dodał, że rozmowa dotyczyła także konieczności aktywizowania kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Poruszono także kwestię ograniczenia finansowania partii politycznych z budżetu państwa. SLD zaproponowało własne rozwiązanie, polegające na obniżaniu tego finansowania w zależności od wielkości ugrupowania. Najpoważniejsze cięcia dotyczyłyby największych partii.

Szef gabinetu politycznego premiera podkreślił jednak, że stanowisko szefa rządu jest w tej sprawie niezmienne, a utrzymywanie ugrupowań z budżetu powinno być na najbliższe dwa kryzysowe lata w całości wstrzymane.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się