Menu Region

"The Times of India": Polska jednym z krajów oskarżających...

"The Times of India": Polska jednym z krajów oskarżających Pakistan o wspieranie terroryzmu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Indyjski dziennik "The Times of India" pisze, że Polska przyłączyła się do grupy krajów oskarżających Pakistan o tolerowanie i wspieranie na swym terytorium terroryzmu. Indyjska gazeta szeroko informuje o polskich reakcjach po zamordowaniu w Pakistanie geologa Piotra Stańczaka przez ugrupowanie Tehrik-e-Taliban.
Indyjski dziennik cytuje wypowiedź ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy, który oskarżył władze pakistańskie o apatię w zwalczaniu terroryzmu oraz o to, że bierność pakistańskich władz była wsparciem dla bandytów, którzy zamordowali polskiego inżyniera.

Gazeta informuje również o odwołaniu przez marszałka Senatu Bogdana Borusewicza wizyty w Polsce pakistańskich senatorów.

Indie od dawna utrzymują, że władze w Pakistanie poprzez swoją bierność doprowadziły do tego, iż kraj ten stał się epicentrum światowego terroryzmu. Polskie reakcje potwierdzają, zdaniem indyjskich komentatorów, ten pogląd.

New Delhi, po listopadowym ataku na Bombaj intensywnie zabiegało u wspólnoty międzynarodowej o wsparcie w naciskach na Islamabad, by rozliczył się z terrorystami działającymi z jego terytorium. New Delhi dawało jednocześnie wyraz swemu rozczarowaniu, iż wspólnota międzynarodowa nie chce zająć w sprawie sytuacji w Pakistanie proindyjskiego stanowiska.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Szkodliwa wypowiedź

+3 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

acan (gość)  •

No i mamy problem. Nieodpowiedzialny minister. Obiecał, że nie będzie go widać w mediach , bo zajmie się pracą i rozpracowaniem sprawy Olewnika. A tutaj mamy co -Ministerstwo Sprawiedliwości Zagranicznej.

odpowiedzi (0)

skomentuj