Menu Region

Krótką wizytę w Rzymie złoży dziś Waldemar Pawlak

Krótką wizytę w Rzymie złoży dziś Waldemar Pawlak

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wicepremier i minister gospodarki spotka się z ministrem rozwoju gospodarczego Włoch Claudio Scajolą, prezesem związku przemysłowców Emmą Marcegaglią oraz grupą najważniejszych włoskich inwestorów w naszym kraju.
To pierwsza od ponad roku polska wizyta w stolicy Włoch. W grudniu 2007 roku był tu premier Donald Tusk, który umówił się z ówczesnym szefem włoskiego rządu Romano Prodim na polsko-włoski szczyt w Sopocie na początku 2008. Planów tych nie udało się zrealizować, gdyż we Włoszech właśnie wtedy nastąpił kryzys rządowy. Po kwietniowych wyborach parlamentarnych do władzy powrócił Silvio Berlusconi.

Do ochłodzenia stosunków między Rzymem a Warszawą przyczyniło się jego jawnie prorosyjskie stanowisko, tak w sprawie Gruzji, jak i w kwestii planów zainstalowania elementów amerykańskiej tarczy rakietowej w naszym kraju i w Czechach. Z tego między innymi powodu nie doszło w końcu ubiegłego roku do wizyty Berlusconiego w Warszawie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się