Menu Region

Polityka: Czuma w USA jest ścigany za długi

Polityka: Czuma w USA jest ścigany za długi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

polityka.pl/JOS

2Komentarze Prześlij Drukuj
Tygodnik "Polityka" dotarł do osób, które poświadczają, że w czasie swojego pobytu w USA minister sprawiedliwości Andrzej Czuma pożyczał od nich duże sumy pieniędzy i ich nie oddawał. Podobne sytuacje zaistniały w relacjach z instytucjami, m.in. bankami i szpitalem. Czuma stawał za to przed sądem.
Dziennikarz "Polityki" w artykule wymienia osoby i instytucje, których wierzycielem był Czuma. Wśród nich znajdują się m.in. Mieczysław Klasa, centrum medyczne Our Lady of the Resurrection Medical czy Capital One Bank.

Długi Andrzeja Czumy oscylowały na poziomie kilku tysięcy dolarów i były wynikiem niepłacenia debetu czy opłat za usługi medyczne. Minister zaciągał je od początku lat 90., ostatnie informacje dotyczą 2005 roku, kiedy Czuma ubiegał się o mandat posła.

Premier Tusk nie wierzy w te oskarżenia i utrzymuje, że Czuma jest "krystalicznie czysty". Donald Tusk podkreślił, że nie pytał swego ministra, czy kiedykolwiek miał długi, ale czy obecnie jest zadłużony. Dodał, że instytucje amerykańskie potwierdzają brak zobowiązań Andrzeja Czumy.

Syn Andrzeja Czumy i jednocześnie jego asystent zapowiedział, że za informacje podane przez "Politykę" tygodnik zostanie pozwany do sądu.

Źródło: polityka.pl

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

czumy długi

+7 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

iuris (gość)  •

Autor tej wiadomości to kompletny laik (aby nie powiedzieć obraźliwie) - nie wie kto to wierzyciel, a kto dłużnik - wysłać go trzeba albo do szkoły, albo "na zieloną trawkę" - chyba że był po trawce...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ale bomba

+7 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jermar2 (gość)  •

Czuma - chicagowski kombinator, Drzewiecki - florydzki awanturnik, duet amerykańkich kabotynów. Może Sawka coś o nich wysmyczy śmiesznego. Ale w to nie wierzę. Ten osobnik nadal ma na tapecie Kaczyńskich. Satyryk od siedmiu boleści. Tuba platformersów.

odpowiedzi (0)

skomentuj