Menu Region

Egipt: Odnaleziono mumie sprzed ponad 4 tysięcy lat

Egipt: Odnaleziono mumie sprzed ponad 4 tysięcy lat

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Egipscy archeolodzy znaleźli około 30 mumii i zamknięte sarkofagi w komnacie grobowej sprzed 4300 lat. Odkrycia dokonano na pustyni w mieście Sakkara po południowo-zachodniej stronie piramidy Dżesera.
W komnacie na głębokości 11 metrów archeolodzy znaleźli 8 mumii w sarkofagach, reszta leżała w komorach w ścianach komnaty. Według Egipskiej Służby Starożytności pochodzą one z różnych okresów. Część jest datowana na około 640 rok przed naszą erą.

Archeolodzy odkryli też dwa zamknięte sarkofagi - drewniany oraz wapienno-gipsowy. Ten pierwszy z mumią mężczyzny o imieniu Badi Enher nie był otwierany od czasów starożytności. Archeolodzy podejrzewają jednak, że złodzieje mogli się do niego dostać tysiące lat temu.

Sarkofag wapienno-gipsowy naukowcy datują na 2500 lat przed Chrystusem. Zamierzają otworzyć go pod koniec tygodnia. Liczą na to, że przy mumii znajdą amulety.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się