Menu Region

Sąd przedłużył do kwietnia śledztwo w sprawie Zelmeru

Sąd przedłużył do kwietnia śledztwo w sprawie Zelmeru

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Śledztwo dotyczące prywatyzacji Zelmeru jest przedłużane po raz kolejny. Teraz Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie zleciła nowym biegłym sporządzenie opinii w sprawie ostatniego etapu prywatyzacji spółki. Ma ona dotyczyć m.in. prawidłowości ustalenia widełek cenowych akcji firmy sprzedanych w ofercie publicznej.
Wszczęte w 2005 roku śledztwo dotyczy przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez urzędników Ministerstwa Skarbu Państwa. Chodzi o rażące zaniżenie wartości spółki oraz ceny emitowanych akcji Zelmeru.

Straty z tego tytułu prokuratura oszacowała na przynajmniej 42 miliony złotych. Według Najwyższej Izby Kontroli były one dużo wyższe i wynosiły 220 milionów złotych.

W sprawie prywatyzacji Zelmeru Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie postawiła do tej pory zarzuty czterem osobom, w tym dwóm byłym wiceministrom. Podejrzani nie przyznają się do winy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się