Menu Region

W kopalniach należących do Kompanii Węglowej nie będzie...

W kopalniach należących do Kompanii Węglowej nie będzie podwyżek?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Nie wiadomo czy w kopalniach należących do Kompanii Węglowej będą w tym roku jakiekolwiek podwyżki. Wczoraj zarząd spółki proponował 5 procentowy wzrost płac, dziś jednak sytuacja zmieniła się diametralnie.
Jak poinformował rzecznik Kompanii, Zbigniew Madej w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym zapadł wyrok nakazujący Jastrzębskiej Spółce Węglowej zapłatę podatku od wyrobisk. Oznacza to, że wkrótce i od Kompanii Węglowej gminy mogą się domagać zaległego podatku. Zarząd spółki musiał więc utworzyć rezerwy i zabezpieczyć na ten cel 220 milionów złotych. Co zmieni wynik spółki z dodatniego na ujemny.

W tej chwili służby finansowe spółki dokonują analiz i wyliczeń, które mają pokazać czy możliwe będą jakiekolwiek podwyżki.

Związkowcy, którzy od początku żądają 14 procentowych podwyżek płac najświeższych doniesień na razie nie chcą komentować.

Od wczoraj okupują oni siedzibę zarządu spółki. Jak poinformował Radio Katowice, przewodniczący Sierpnia 80 Bogusław Ziętek, związkowcy rozpoczęli także okupację kolejnej spółki Katowickiego Holdingu Węglowego. Tu także głównym żądaniem są podwyżki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się