Menu Region

Prezydent odebrał w Pucku Pierścień Hallera

Prezydent odebrał w Pucku Pierścień Hallera

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Prezydent odebrał w Pucku Pierścień Hallera, przyznany przez Ligę Morską i Rzeczną. Lech Kaczyński uczestniczy w uroczystościach 89. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem.
Prezydent powiedział, że II Rzeczpospolita stworzyła wszystko co potrzebne, by zostać uznanym za państwo morskie - w tym porty i szkołę morską. Podkreślił też, że współczesna Polska powinna zwrócić się twarzą ku morzu i dodał, że jest to zadanie naszego kraju na najbliższe dwadzieścia lat.
Lech Kaczyński wyraził przekonanie, że w interesie Polski jest przyciągnięcie statków pod naszą banderę. Zaznaczył też, że nasz kraj powinien brać przykład z wysoko rozwiniętych państw i nie rezygnować z produkcji statków.


W puckiej farze odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Ludzi Morza. Mszę będzie koncelebrował metropolita gdański arcybiskup Leszek Sławoj Głódź. Po mszy Lech Kaczyński złoży kwiaty przed historycznym pomnikiem w porcie rybackim, upamiętniającym miejsce zaślubin generała Hallera z morzem.

Po południu prezydent uda się do Wejherowa, gdzie o 13.00 spotka się z mieszkańcami miasta. Po krótkim wystąpieniu złoży kwiaty pod pomnikiem Jana Wejhera. O 14.00 prezydent spotka się z samorządowcami w Ratuszu Miejskim na konferencji pod tytułem "20 lat samorządu".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

z jakiej racji...

+11 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

krakus na uchodzstwie (gość)  •

obecny prezydent,tak jak kilku innych decydentow nie przyczynil sie do uratowania polskich stoczni i Polskiej Bandery-cala zgraja okraglo stolowa oddalila nas od morza i rzek a Liga jest jak horagiewka;jej poprzedni prezes Komorowski po dojsciu PO do wladzy nie kiwnal palcem gdy na poczatek zlikwidowano Min.Gosp.Morskiej!

odpowiedzi (0)

skomentuj