Menu Region

Żeby internet był bardziej bezpieczny

Żeby internet był bardziej bezpieczny

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anna Kowalska

Prześlij Drukuj
Ponad połowa internautów w wieku 12-17 lat przyznaje, że za pośrednictwem internetu lub telefonu komórkowego doświadczyło przemocy.
Chodzi o wulgarne wyzwiska, poniżające wpisy i filmiki. By zwrócić uwagę na ten problem, w UE obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Polskapresse, wydawca "Polski", objęła nad nim patronat.

10 lutego w całej Unii ruszają programy edukacyjne. Polska nie pozostaje w tyle z tymi inicjatywami. Tym bardziej że i u nas coraz powszechniejsze stają się przestępstwa w sieci.
Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest u nas przez Fundację "Dzieci Niczyje" oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. Głównym partnerem dnia jest Fundacja Grupy TP. Ona też ufundowała nagrody za najlepsze i najciekawsze inicjatywy propagujące bezpieczeństwo w sieci.

Choć program dopiero wystartował, to na strony saferinternet.pl wpłynęło już 550 propozycji z całego kraju. Organizatorzy czekają na scenariusze spotkań, podczas których omawiane są zagrożenia, jakie może nieść sieć, happeningów, wystaw czy propozycje banerów informacyjnych.
Wszelkie informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2009 publikowane są w serwisie www.dbi.pl. Dzieci znajdą też informację o DBI w serwisie www.sieciaki.pl.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się