Menu Region

Multikino przejmie Silver Screen

Multikino przejmie Silver Screen

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie przez Multikino kin należących do Silver Screen.
Postępowanie zostało wszczęte w lutym bieżącego roku. Spółka Multikino należąca do grupy kapitałowej ITI Holdings - właściciel 14 multipleksów w jedenastu miastach w kraju, zgłosiła zamiar przejęcia sieci Silver Screen, do której należy pięć kin w Warszawie, Gdyni i Łodzi.

W związku z tym, że łączny obrót uczestników transakcji przekroczył równowartość 50 mln euro, wymagała ona zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.


Analiza Urzędu wykazała, że połączenie dwóch przedsiębiorców może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Gdyni i okolic. Na tym obszarze działa multipleks Silver Screen, planowane jest także otwarcie kolejnych obiektów m.in. w Centrum Handlowym Wzgórze Gdynia.

W związku z tym Urząd wydała zgodę warunkową. Multikino może przejąć kina należące do Silver Screen pod warunkiem, że nie podejmie żadnych działań w celu nabycia jakichkolwiek praw do kolejnego multipleksu. Warunek odnosi się do inwestycji, która mogłyby powstać w Centrum Handlowym Wzgórze Gdynia. Zdaniem Urzędu po dokonaniu przejęcia przez Multikino multipleksu należącego do Silver Screen w Gdyni nabycie kolejnego obiektu mogłyby zaburzyć konkurencję na tym rynku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się