Menu Region

Włochy: Parlament nie zdążył - Eluana nie żyje

Włochy: Parlament nie zdążył - Eluana nie żyje

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
W klinice w Udine zmarła Eluana Englaro odłączona cztery dni temu od sztucznego odżywiania.
Minister zdrowia poinformował o tym Senat, który właśnie debatował nad projektem ustawy nakazujcej karmić i poić pacjentów w stanie wegetatywnym. Wcześniej dekret rządu ratujący życie Eluany nie zyskał akceptacji prezydenta Giorgio Napolitano.

Eluana Englaro była tydzień w klinice w Udine w północno-wschodnich Włoszech, gdzie w majestacie prawa cztery dni temu przestano ją karmić. Nadzorująca specjalną procedurę ekipa lekarska podawała kobiecie jedynie środki przeciwbólowe. Eluana umarła z głodu i pragnienia.

Na eutanazję 38-letniej kobiety, poprzez zezwolenie na przerwanie podawania jej pokarmu, zgodził się sąd najwyższy na wniosek jej ojca. Uzasadniał on to twierdzeniem, że córka nie zgodziłaby się na sztuczne utrzymywanie jej przy życiu. Kobieta zapadła na śpiączkę po wypadku samochodowym.
Dla części opinii publicznej sprawa Eluany Englaro to wstęp do legalizacji eutanazji we Włoszech.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się